Interesujący weekend we Wrocławiu

Wrocław jest miejscem o niezwykle starej i bogatej historii. Na przestrzeni wieków znajdował się w granicach różnych królestw, by wreszcie, wraz z zakończeniem drugiej wojny światowej, stać się polskim obszarem. Jest to niezwykle lubiana metropolia turystyczna, odwiedzana również przez zagranicznych gości. Co warto zobaczyć w metropolii Dolnego Śląska?

Początek XX wieku był momentem wzniesienia wielu ciekawych budynków modernistycznych w mieście. Wówczas zbudowano Most Grunwaldzki, Dom Towarowy Renoma czy gmach sądu na Podwalu. Miłośnicy secesyjnych konstrukcji także będą mieli co zwiedzać w mieście, przykłady budynków tego stylu można znaleźć na ulicy Kiełbaśniczej oraz Rzeźniczej. Wrocław to także ciekawe kościoły, pochodzące ze Średniowiecza. Będą to zazwyczaj ceglane świątynie utrzymane w Gotyckiej stylistyce. Turyści preferujący długie, wieczorne spacery, powinni odwiedzić Ostrów Tumski, najstarszą zachowaną część miejscowości.

penisverlängerung tabletten

Lecz Wrocław to nie jedynie zabytki urbanistyczne, także osoby chcące się dobrze bawić potkają tam interesujące atrakcje. W położonym niedaleko centrum Pasażu Niepolda, można spotkać liczne puby a także dyskoteki, rozmieszczone jeden przy drugim. Również sam Rynek zajmuje wiele punktów gastronomicznych, lecz ceny tam mogą być trochę wygórowane. Na każdym etapie Starego Miasta podróżni spotkają interesujące restauracje, proponujące różnorodne dania. Stary ratusz miejski jest z kolei siedzibą najstarszej jadłodajni w tej części kontynentu – Piwnicy Świdnickiej. 

Osoby przybywające z potomstwem powinny udać się do miejskiego ZOO. Dzięki remontom sprzed paru lat, miejsce owe jest teraz bardzo nowoczesne, można podziwiać tam całkiem dużo różnych gatunków zwierząt. Rozrywka na cały dzień zapewniona, na obszarze ZOO można spożyć również posiłek. 

Wrocław jest z pewnością jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w państwie. Każdego roku odwiedzany jest przez tysiące podróżnych z kraju i reszty Europy. Nic w tym zaskakującego, przecież ma on do zaoferowania odwiedzającym mnóstwo ciekawej atrakcji.