Zadowolenie z pracy zawodowego , oceniana jest przez pryzmat osiągnięć w miejscu pracy.

Młodzi, są przekonani, że po zakończeniu studiów praca będzie na nich czekać , niestety, tak nie jest. Naturalnie praca jest , ale dla doświadczonych w w danej specjalizacji albo dla młodych za niewygórowaną stawkę . Czasy , kiedy zdobywanie wiedzy dawałogwarantem znalezienia dobrze wynagrodzenia, skończyły się, pracodawcy nie potrzebują ludzi dobrze wykształconych , ale wyróżniających się osobowość , która przyczyni się wysokimi zyskami dla firmy.Kreatywność , odwaga to cechy zauważane przez pracodawców , zatrudnienie dla takich rozpoczynających karierę silnych psychicznie osób czeka . Wymagania społeczeństwa, co do wymiaru pensji za pracę rośnie , obywatele chcą więcej zarabiać , bo ich aspiracje są wyższe , chcą więcej posiadać i zabezpieczyć swojej rodzinie dobre życie. 

Satysfakcja z pracy jest ważne , odczuwanie uznania od przełożonych także, zgranie tych przesłanek z zadowalającą pensją postrzegane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Wyjazd z kraju za pracą jest ciągle uważany, jako jedno z rozwiązań, jednak im więcej lat przybywa, tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Praca , które pozwala może zapewnić sobie i rodzinie dach nad głową oraz wysoki standard życia,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

datingsidor datingsida.xyz

Stanowiska takie jak przedsiębiorca , stwarzają możliwość osiągnąć wysokie pieniędzy, ale obowiązki takie wiąże się z z całym dniem spędzonym w pracy, życiem w stresie i przymusem sprostania z nowymi wyzwaniami. Podchodzenie do obowiązków zawodowych, jako niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla zatrudnionego,  ale również dla pracodawcy , niesatysfakcjonująca praca to niezadowolony podwładny,  który jest mniej wydajny , ciągle wyczerpany i zestresowany .